در مجموعه آموزشی سبز دانش تلاش می‌کنیم مهارت‌های کاربردی در حوزه مهندسی کامپیوتر (مخصوصاً برنامه‌نویسی) را به شما کاربران عزیز ارائه کنیم. آموزش‌های ما بر پایه دانش آکادمیک، بازار کار و تکنولوژی‌های روز است و با هدف انتقال تجربه‌هایی که برای موفقیت لازم است قدم برمی‌داریم.

داستان شکل‌گیری سبز دا‌نش

بهار سال 1391 بود که کاستی منابع آموزشی تخصصی در دو حوزه الکترونیک و کامپیوتر به شدت احساس می‌شد. من علاقمند به یادگیری مباحث مهندسی کامپیوتر بودم اما نبود منابع آموزشی فارسی کار را برایم سخت می‌کرد. با این حال مصمم بودم که در این حوزه فعالیت کنم و از طریق کتاب‌ها و فیلم‌های ضبط شده از کلاس‌های حضوری استفاده می‌کردم.

در تابستان همین سال، سایت تخصصی الکترونیک و کامپیوتر رو راه‌اندازی کردم تا اطلاعاتی که در این زمینه کسب می‌کنم رو با دیگران به اشتراک بذارم و راه پیشرفت رو برای افراد مثل خودم هموارتر کنم. تا اواسط سال 98 حدود 250 آموزش رایگان در سایت منتشر شده بود و بازخورد کاربران روز به روز به ما انرژی می‌داد.

با نظر شما عزیزان و تحقیقاتی که داشتیم، متوجه شدیم فقط تعداد کمی از آموزش‌های برنامه‌نویسی فارسی موجود در اینترنت و ارائه شده در کلاس‌های حضوری پروژه محور هستند. درصد زیادی از آموزش‌ها فقط به مبانی موضوع می‌پرداختند و عملاً برای ورود به بازار کار مناسب نبودند.

بنابراین تصمیم گرفتیم که با برگزاری دوره‌های حضوری و آنلاین مهارت‌های فردی و تیمی رو در مخاطبان افزایش بدیم. بعد از برنامه‌ریزی‌های لازم، اقدام به برگزاری چند دوره حضوری کردیم تا ارتباط بهتری با مخاطبان بگیریم.

عکس ۵ کارگاه و دوره حضوری برگزارشده پیش از کرونا

کرونا و تغییر تیم مجموعه

همزمان با شیوع ویروس کرونا در ایران در اسفند ۹۸، تیم 4 نفره سبز دانش با رفتارهای اشتباه یکی از اعضا و تصمیمات اشتباه من، از هم پاشید و برنامه‌های مجموعه ناتمام موند! 🙁

تحمل این اتفاق برای من که از اول تولد سایت در کنارش بودم و اتفاقات شیرین و گاهی هم تلخ رو تجربه کردم بسیار سخت بود. فعالیت سایت رو متوقف کردم و پروسه دریافت مجوز آموزشگاه هم معلق شد. تا عید ۱۴۰۰ فقط سعی می‌کردم پاسخ کسانی رو که سؤالی می‌پرسیدند رو بدم.

تقاضای آموزش‌های مجازی به شدت افزایش پیدا کرده بود و هر هفته پیام‌های محبت‌آمیزی از شما دریافت می‌کردم. پیام‌هایی که روزنهٔ امیدی برای شروع دوباره بودند. این انرژی‌ها باعث شد جلسات ناقص آموزش‌هامون رو کامل و محتواهای قدیمی رو به‌روزرسانی کنم…

۴ نظر از لطف‌های بیکران کاربران سایت

بعد از چند ماه، شروع به ارائه آموزش‌های جدید کردم، اما این بار هدفمندتر و برای کسانی که دوست دارند برنامه‌نویسی یاد بگیرند (مخصوصاً توسعه back-end). تابستان 1400 با همراهی نیمه وقت ۲ نفر از همکاران و دوستان خوبم تصمیم قطعی به ادامه در این مسیر گرفتیم.

از نظر شخصی من، مشکلات همیشه وجود دارند و گاهی بعد از مدتی متوجه می‌شیم همین به‌ظاهر مشکلات، مسیر جدیدی رو برای پیشرفت ما فراهم کردند.

از نظر اعضای تیم سبز دانش، نحوه برخورد ما با مشکلات بسیار مهمه؛ بهتره بپذیریم بعضی اوقات نمی‌شه و اتفاق نمی‌اُفته ولی اگر از مسیر مطمئنیم باید خودمون رو در مسیر نگه داریم!

امروز مصمم‌تر از گذشته برای توسعه مهارت‌های فردی و تیمی در زمینه برنامه‌نویسی تلاش می‌کنیم و امیدوارم این تلاش‌ها برای شما دوست خوبم که انگیزه اصلی این شروع دوباره بودید مفید و کاربردی باشه.

هدف سبز دانش

هدف ما در مجموعه کمک به رشد مهارت‌ها و توانایی‌های برنامه‌نویسی با رویکرد بازار کار است. مقالات آموزشی رایگان با هدف یادگیری متمرکز و دوره‌های آموزشی برای یادگیری پروژه‌محور موضوعات مختلف در «کالج سبز دانش» ارائه می‌شوند.

چرا آموزش‌های پروژه‌محور؟

در آموزش‌های پروژه‌محور، بعد از یادگیری مباحث اولیه، یک یا چند پروژه ساده برای استفاده از دانشمان پیاده‌سازی می‌کنیم. در این حالت با چالش‌ها و چگونگی حل اون‌ها آشنا می‌شویم. در آموزش‌های پروژه محور به قول معروف، ماهیگیری رو یاد خواهید گرفت.

درباره ارزش‌های ما

ما هم مثل شما زیاد شعار شنیدیم! در حقیقت، اگر می‌خواهید در زمینه مهندسی کامپیوتر و برنامه‌نویسی به موفقیت‌های خوبی برسید، باید همیشه پذیرای تغییر باشید. بنابراین سعی کنید مرز و محدودیتی برای یادگیری خودتان قرار ندهید. ما برای ارائه آموزش‌هایمان ارزش‌هایی داریم که تلاش می‌کنیم همیشه به آن‌ها پایبند باشیم:

  1. دلیل وجود این مجموعه شما هستید، پس رضایت و موفقیت شما هدف اصلی ماست.
  2. یادگیری برای ما هیچ مرزی ندارد و همیشه پذیرای تغییرات مفید هستیم.
  3. آموزش‌ها را با تجربه کاری مربی‌ها و متناسب با بازار کار تدوین می‌کنیم.
  4. به گفته‌هایمان متعهد هستیم و مانند شما از دروغ متنفریم!
  5. صمیمیت در کنار احترام باعث پیشرفت همه ما می‌شود. پس تلاش می‌کنیم با هم دوستان خوبی باشیم. 🙂